7 patarimai saugesnėms ir malonesnėms kelionėms su vaiku

Šiandien paruošėme Jums keletą patarimų, skirtų visoms mamoms ir tėčiams. Vienus galbūt jau atradote, kiti galbūt dar tik padės šeimos kelionėms tapti saugesnėmis ir lengvesnėmis.

Tinkama automobilio kėdutė

Yra gausybė skirtingų kėdučių, todėl pasirinkti tinkamą Jūsų vaikui gali būti nelengva. Pasidomėkite kokia geriausiai atitiktų jūsų poreikius, kokio dydžio kėdutės reikia Jūsų vaikui pagal jo dabartinį dydį. Taip pat ne visos kėdutės yra vienodai saugios todėl gerai išsiklausinėkite koks yra perkamos kėdės saugumo lygmuo, bei pasiteiraukite apie gražinimo arba išmėginimo prieš perkant galybes – greičiausiai ne visi kėdžių variantai tilps ir tiks Jūsų automobilio salone.

Pasirūpinkite, kad Jūsų vaikui būtų tikrai patogu

Kad žinotumėte, jog Jūsų mažieji keliauja patogiai, pirmiausia pasirūpinkite 1 punktu – patogi automobilio kėdutė – pusė darbo. Antras dalykas, kurį reikia apgalvoti, tai tinkama automobilio temperatūra. Jeigu vaikas sėdi gale kėdutėje, ventiliatoriaus apsukas parinkite kiek aukštesnes nei paprastai rinktumėtės vienas, nes taip šiluma sklaidysis tolygiau link galinės sėdynės. Nenuvertinkite ir aprangos reikšmės – rūbai ir petnešos turi būti prigludę bet ne spaudžiantys.

Veidrodis

Sveikiname tapus vairuotoju, kuriam reikia vieno papildomo veidrodžio! Patys įtikinsite kaip labai maga pažiūrėti ką veikia vaikas arba ką reiškia tie neaiškūs garsai iš galinės sėdynės. Kad nereiktų rintis tarp nerimo nematant vaiko ir nesaugaus vairavimo vis žvilgtelint, įsitaisykite veidrodį, kuriame matytumėte kas dedasi galinėje sėdynėje (kad ir tokį). Kai kuriuos veidrodžius galėsite sureguliuoti taip, kad ir vaikas matytų Jūsų veidą, o tai visada ramina mažuosius keliautojus!

Malonus šešėlis

Kadangi vairuoti tenka visomis kryptimis, kartais vaiką pradės akinti atsisukusi saulė. Maža bet labai naudinga investicija – priklijuojamos lango užuolaidėlės, kurios padės vaikui išvengti diskomforto.

Nepalikite automobilyje maisto ir žaislų

Vienas minkštas žaisliukas, ar pritvirtintas planšetinis kompiuteris rodantis filmukus – visai gana kad vaikas būtų ramus. Neapdairiai paliktas maistas, gali tapti užspringimo priežastimi ir jei prie stalo tai nesaugu ir nemalonu, tai vairuojant tai jau labai labai pavojinga, nes sustoti ne visada galėsite nesukeldami avarinės situacijos. Taip pat ir besivoliojantys žaislai ar buteliukai atrodo nekaltai, kol voliojasi ant automobilio grindų, bet kilus auto įvykiui, jie gali tapti rimtų susižeidimų priežastimi Jums ir vaikui.

Muzika

Vaikai mėgsta muziką! Netikite? Pamėginkite paeksperimentuoti su skirtingais stiliais bei kūriniais ir melskitės, kad Jūsų ir vaiko skonis sutaptų! Na o jei muzikos po ranka nėra – panaudokite savo meninius gabumus – visi vaikai mėgsta klausytis tėvų dainuojant (taip, net ir tų, kurie šiaip jau dainuoja baisokai)!

Transporto priemonės techninis saugumas

Ar dar tik perkate naują automobilį, ar važinėjate jau kuris laikas – prieš sodindami į jį savo vaiką, gerai peržiūrėkite automobilio techninę būklę. Jei automobilis pažįstamas kaip penki pirštai, vis tiek nepamirškite patikrinti skysčių ir stabdžių kaladėlių būklės, apžiūrėkite ar padangos atitinka esamą sezoną, o jų protektorius užtikrins Jūsų ir Jūsų vaikų saugumą slidžiame kelyje. Jei automobilį dar tik renkatės perklauskite visos informacijos apie tai, ar automobilis nebuvo patekęs į auto įvykius – priekio pažeidimai gali reikšti, kad toks automobilis neturės oro pagalvių – patys suprantate, kad tokios rizikos šeimai tikrai nereikia!

Tinkamas automobilis

Tapus tėčiu ar mama atsiranda nauja perspektyva žiūrint į pasaulį ir kartais galvoje ima suktis mintys apie naujo šeimos automobilio įsigijimą. Erdvus salonas, aukštesnė saugumo klasė ar draugiškumas šeimos biudžetui gali būti reikšmingi pokyčiai, padedantys Jūsų šeimos gerovei ir komfortui. Jei manote, kad tai apie Jus, bet jaučiate, kad dabar rūpesčių daugiau nei valiojate susitvarkyti ir rinktis naują automobilį (ar parduoti senąjį), būtų papildomas vargas – paskambinkite mums. AutoAgentas čia tam, kad Jums padėtų visais su automobilio pirkimu/pardavimu susijusiais reikalais, kol Jūs rūpinsitės savo šeima!

AUTOAGENTAS – SĖKMĖ NEATEINA PATI, MES JĄ SURANDAME!

AUTOAGENTAS – tarpininkavimo paslauga, kurios metu Jūs taupydami savo laiką, leidžiate mums pasirūpinti Jūsų automobilio pirkimu ar pardavimu.

Plačiau apie sąlygas ir kas įeina į apžiūrą skaitykite čia.

NEMOKAMA KONSULTACIJA: +370 622 71830 | labas@autoagentas.lt

MES GALIME JUMS PADĖTI!